Ateliér Krásná zahrada – O nás

_MG_4367-Edit-2-2
MgA. Věra Dudková
Zahradní architekt

Jsem absolventka SUPŠ – Střední uměleckoprůmyslové školy Praha, poté jsem absolvovala DAMU Praha, katedru alternativního a loutkového divadla, obor scénografie (Pavel Kalfus). Při studiu jsem absolvovala kurzy na UMPRUM vysoké škole, aterliér kov-šperk u profesora V.K.Nováka kde jsem se účastnila v roce 1995 výstavy v Galerii Václava Špály – NOVÁ JMÉNA.

Protože mne to stejně neustále víc táhlo k práci v přírodě a s přírodou v roce 2001 jsem prošla rekvalifikací – zahradní a krajinná tvorba – při ČZU v Praze Suchdole a v r. 2002 zakládám Atelier Krásná zahrada – návrhy, realizace a následná zahrad údržba, zahrady v japonském stylu;
Pracuji a navrhuji zahrady pro své klienty. Navrhuji a realizuji hlavně rodinné zahrady, kde respektuji a vycházím z potřeb každého klienta a stavím zahrady klientovi na míru. V přípravě návrhů a řešení prostoru zahrad mi velmi pomáhá mé původní vzdělání – scénografie, kde je pro mne zahrada stejným prostorovým zadáním, jako řešení prostoru na jevišti. Důležitá je výsledná iluze prostoru. Malá zahrada se může zdát velkou, neútulné je útulným, široká se zdá úzkou. V zahradním prostoru je pro mne stejně jak na divadle stejným úkolem, vytvořit dle zadání požadovanou iluzi. Výsledek by měl nejen splňovat tento požadavek, ale navíc by měl vycházet z potřeb všech uživatelů zahrady, od dospělých a dětí počínaje, zvířata nevyjímaje. Pokud máte kočku či psa, je nutno i tomuto aspektu zahradu přizpůsobit.

2004 realizuji projekty do soukromých zahrad v okolí Prahy ve spolupráci se sochařem Miloslavem Fekarem
http://www.fekar.com/milos/index.html
http://www.fekar.com/milos/re-zahrada-cernosice.html?17#

Firma se zabývá převážně navrhováním zahrad rodinného typu, včetně jejich realizací i realizací dřevěných prvků jako jsou pergoly, přístřešky. Dále se zabýváme následnou údržbou těchto zahrad, jelikož uživatelé zahrady se mění (děti odrostou…) průběžně zahrady upravujeme, dolaďujeme, tak aby neustále plně sloužily ke spokojenosti a radosti.
Také provádíme rekonstrukce starých a zanedbaných zahrad nebo doladění zahrad stávajících.

.